Dlaczego nowe technologie są naprawdę ważne dla prawidłowego rozwoju Polski?

    To niesamowicie ważna sprawa, aby Polska i Polacy – po prostu niejako my wszyscy, zwykli kłaść zauważalnie większy nacisk na nowe technologie. No co jak co, lecz jeżeli pragniemy wreszcie dogonić Zachód, raczej nie ma innej możliwości. Przecież nie jest wcale powiedziane, że Polacy są jedną z nacji, która całkowicie ignoruje bardzo duże znaczenie nowych technologii. Jest nawet dobrze, choć ciągle mamy wiele do zrobienia!

    Na przykład w dalszym ciągu są Polacy, którzy nie mają stałego dostępu do Internetu. W końcu bardzo trudno być w pełni nowoczesnym krajem, gdzie istnieją szkoły bez Sieci! Internet to aktualnie podstawa, odnośnie tego nie miejmy choćby minimalnych wątpliwości. Następna bardzo istotna kwestia to na pewno rozwój telefonii komórkowej. W zasadzie nie jesteśmy dużym państwem, ale kłopoty z zasięgiem, zwłaszcza w niezbyt zaludnionych miejscach, są ciągle dostrzegalne. Bardzo trudno oczekiwać fenomenalnego skoku w tej dziedzinie, ale należy być optymistą.


    Być może motoryzacja, szczególnie rozchodzi się o samochody elektryczne, musi nas mocniej zainteresować? Wiadoma kwestia, że ciągle samochody elektryczne są niszowe, (zobaczcie – taśmy z nadrukiem dla twojej firmy) lecz jeśli zrozumiemy, iż takie samochody to jakby nie patrzeć przyszłość motoryzacji, bez dwóch zdań będziemy na niejako wygranej pozycji. Warto myśleć trochę bardziej perspektywicznie. Na nieszczęście bardzo często nam tego brakuje…

    Tak naprawdę nowe technologie to niesamowicie zróżnicowane pojęcie. A więc naprawdę ciężko w krótkim artykule umieścić opasły przegląd technologii, dzięki którym Polska nareszcie dołączy do takich państw, w których wszystko generalnie jest w porządku. Możemy być pewni jednego – jeśli ten temat będzie deprecjonowany, wielce realny scenariusz, że bardzo tego pożałujemy! Nie powinniśmy być zawsze mądrzy po szkodzie!