Jakie są koszty oklejenia prywatnego samochodu?

Niestety proces wyklejania jest względnie drogi. Specjalne półfabrykaty, demontaż elementów i niezbędna wiedza ludzi przygotowujących przeróbkę czyni, że cena obklejenia standardowej kubatury auta osobowego okleiną niekolorową wynosi orientacyjnie 3–4 tysiące zł. Cena rośnie symetrycznie do wielkości samochodu, i co za tym idzie ilości zużytej folii. Mimo wszystko jest to cena skromniejsza niż pomalowanie całego samochodu przy utrzymaniu należytej jakości malowania.

Przy okazji wydatków wypada zaakcentować, że naturalnie ceny są diametralnie różne dodatkowo potrafią zdarzyć się tak zwane okazje. Należy jedynie zadać samemu sobie pytanie czy też warto oszczędzać i co może się stać w przypadku gdy niefachowo założona okleina marniejszej klasy zostanie zarysowana lub odejdzie nam wraz z farbą. Poniektórzy próbują nakładania okleiny samemu, jednak efekty są naprawdę różne. O ile niespecjalnie złożone fragmenty , jako przykład maska auta o niewymyślnym kształcie można spróbować nakleić samodzielnie, to w przypadku całego samochodu trudno będzie nam utrzymać optymalną jakość wykończenia – bez wątpienia wymaga to wszystko odpowiednich predyspozycji. Inaczej jest ze zdejmowaniem.

Oklejanie samochodu nie musi kosztować miliona monet.

Oklejanie samochodu nie musi kosztować miliona monet.

Ponieważ firmy wykonują to za specjalną opłatą (jest możliwość zapłacić podczas oklejania), można pomyśleć nad odrywaniem bez pomocy. Wypada tylko pamiętać o skrupulatnym usunięciu warstwy klejącej specjalnie do tego przeznaczonym środkiem albo od razu po wniknięciu w niego brudu stan lakieru będzie beznadziejny, a klej kłopotliwy do zdrapania.

Przy obliczaniu wydatków należałoby odnotować, że najczęściej gdy mówimy o nowych pojazdach można wybrać pojazd w standardowym odcieniu, bez dopłaty za lakier typu metalicznego. Praktykę taką stosują często firmy, lecz też odbiorcy prywatni zniechęceni kosztownymi opłatami dodatkowymi do pożądanego lakieru – dochodzącymi w przypadku samochodów wyższej klasy do paru tyś. PLN. Potrafi się stąd okazać, że przystępniejsze będzie właśnie użycie okleiny. Folie nadmienionego typu są stosowane nie wyłącznie w samochodach. Oklejane bywają jeszcze inne wehikuły, w tym łódki, motocykle i skutery.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: http://extrans.opole.pl/przeprowadzki-opole.html