Taśmy celulozowe samoprzylepne – jaki typ zamówić?

Wyrażenie taśmy samoprzylepne jest niezmiernie uniwersalne i z tego powodu bez wątpienia pod owym pojęciem byłaby możliwość sklasyfikować sporo ich rodzajów. Z naturalnych względów scharakteryzujemy tu jedynie te stworzone do zabezpieczania pakunków oraz przeróżnych paczek, nazywane taśmami pakowymi. Przedstawione poniżej porady, mogą wesprzeć podczas wyboru modelu, który okaże się najbardziej rozsądny pod względem cenowym i jakościowym.

Główny podział oraz przeznaczenie taśm samoprzylepnych

  • WYKONANE Z AKRYLU – najpowszechniejsze taśmy oraz najczęściej zamawiane również w naszej hurtowni z uwagi na niedużą cenę. Podwaliną jest w tym przypadku wodny klej akrylowy, który to doskonale zachowuje się po pierwsze na równych oraz względnie śliskich płaszczyznach (dokument, okleina itp.). Zaprojektowane są do stosowania w temperaturach powyżej zera oraz wszędzie tam, gdzie bynajmniej nie jest pożądana odporność na deszcz.
  • GORĄCY MELT – użyty klej, to kauczuk chemiczny lub sztucznie modyfikowany. Prócz wyższej opłaty, od taśm akrylowych rozróżnia je nieco większa siła spajania, wszak nie na tyle, żeby przelicznik jakości do należności przyjąć za atrakcyjny. Są ponadto dużo bardziej niewrażliwe na wodę ale także rekomenduje się stosowanie ich wyłącznie w plusowych temperaturach.
  • TECHNOLOGIA SOLVENT – są więcej warte od wyżej przedstawionych jednakże generują niewątpliwie najdoskonalszy stosunek jakości do ceny. Najwyższą lepność gwarantuje klej z kauczuku organicznego, dzięki jakiemu perfekcyjnie funkcjonują tak na gładkich, jak i nierównych powierzchniach. Od razu po zaklejeniu są niełatwe do oderwania oraz odporne na wilgotność. Ważne znaczenie ma także fakt, iż jest możliwość je stosować i absolutnie nie zrywają się nawet w ujemnych temperaturach. Propagujemy ten wariant taśm, szczególnie do plombowania kartonów.

Zanim wyselekcjonujesz i kupisz – trafne rady

Jeżeli zastawiasz się nad doborem specyficznego wariantu taśm klejących lub pragniesz skorzystać z propozycji innego sprzedawcy, zapoznaj się z tymi poradami:

Nie wybieraj taśm z klejem typu NoName! – zazwyczaj najtańsze, nieznanego pochodzenia ewentualnie importowane z Chińskiej Republiki Ludowej i najsłabszej jakości:

  • krótki czas przydatności – błyskawicznie tracą właściwości
  • potrzeba obklejania dookoła całej paczki – dwa razy wyższe zużycie
  • skleisz karton po południu natomiast rankiem odklejona taśma będzie leżała z boku
  • sporadycznie mają faktycznie taką długość, jak podawana
  • zamiast przyoszczędzić, faktycznie poniesiesz wyższe koszty + nerwy