W jaki sposób obkleić auto okleiną samoprzylepną?

Istotną akcją przed rozpoczęciem aplikacji okleiny jest prawidłowe przygotowanie podłoża. Wypada niezwykle precyzyjnie umyć oklejaną płaszczyznę aby nie było na niej drobinek kurzu. Później dokładnie usuwamy tłuszcz z pojazdu żeby okleina zachowała swoją przyczepność. Polecamy wykorzystywanie jedynie podstawowych środków do mycia powierzchni. Kategorycznie odradzamy użycie substancji, które to wykorzystują nanotechnologię do wytworzenia warstw profilaktycznych na oczyszczanym samochodzie. Dobę przed przystąpieniem do oklejania, samochód powinien zostać posprzątany w automatycznej myjni samochodowej, absolutnie nie rekomendujemy mycia ręcznego samochodu. Tuż po szczególnie szczegółowym wyczyszczeniu karoserii ze wszystkich substancji zabezpieczających trzeba wymontować wszelkie sterczące z karoserii detale. Nim przystąpimy do wyklejania wypada się upewnić czy pojazd jest absolutnie suchy i pozbawiony resztek H2O np przy uszczelkach.

motoryzacja-26Następną fazą jest pozycjonowanie okleiny na konkretnym elemencie oraz jej przycięcie do elementu w przybliżonym ździebko szerszym wymiarze. Odrywamy część papieru podkładowego, naklejamy okleinę na dany element. Wykorzystują Raklę przyklejamy folię doklejając raklą jednocześnie wypychając powietrze z dołu. W punktach, w jakich są załamania i przetłoczenia ogrzewamy folię aby nadać jej kształt konkretnego podzespołu. Przy rantach docinamy materiał, sugerujemy obklejenie rantów i krawędzi na zmarszczkę. Folię wywijamy pod dany element po jej wychłodzeniu.

Już po przeprowadzeniu naklejania musimy pozostawić pojazd na kolejną dobę w garażu, w którym utrzyma się atmosfera w jakiej był oklejany. Foli bynajmniej nie poleruje się przez około 3 dni od obklejenia, już tym okresie mamy możliwość stosować teflonowe ewentualnie wykonane z silikonu środki do polerowania, które absolutnie nie zawierają jakichkolwiek estrów. Oklejony pojazd polecamy czyścić ręcznie dzięki zastosowaniu delikatnej szmatki oraz zwykłej wody z detergentem.

Pomysł na poradnik: przeprowadzki wrocław